Konec zvonec

12.06.2023

Bohužel je tomu tak a vše hezké musí jednou skončit. Poslední akcí v tomto cvičebním roce 2023/2024 byl bezesporu Přebor staršího žactva, dorostu, mužů a žen v Praze. Mnozí z Vás ví, že ze Sušice bylo nominováno celkem 6 děvčat z každé kategorie 2. Odjezd do Prahy byl ze Sušického nádraží v pátečních dopoledních hodinách. Počasí tento den nám přálo, tak jsme doufali, že i bude nadále přát. Po příjezdu do Prahy vedoucí skupiny provedl přihlášení cvičenců i zbytku závodníků ze župy Šumavské.

Během zbytku pátečního odpoledne a večera se cvičenci a vedoucí ubytovali na hostelu Sokola a cvičenci připravovali své síly na sobotní zahájení přeboru. Sobotní ráno začínalo slavnostním nástupem cvičenců, kdy proběhl slib závodníků i slib rozhodčích a nic nebránilo zahájení přeboru. V ranních hodinách děvčata zahájila svůj závod v gymnastice. Postupně závodila ve šplhu, kladině, hrazdě přeskoku a prostné. Po obědě v doprovodu vedoucích jsme se z tělocvičny přestěhovali na vzduch respektivě na atletický stadion. Na stadionu změřili své síly s ostatními závodníky v závodech ve sprintu, skoku do dálky, hodu míčkem a vytrvalostním běhu. Sobotní závody končí málo před 20 hodinou a svěřenci se přesouvají zpět na pokoj kde byli ubytovaní.

Nedělní den jsou naplánovány pouze závody v plavání. První z naší skupiny nastupovali dorostenky následované děvčaty z kategorie žákyně IV. Poslední z naší skupiny nastoupili děvčata z kategorie žákyně III. Závody končí okolo 11:30 a jdeme společně jdeme na oběd. Po obědě nás již čeká pouze vyhlášení výsledků. Celkový den na Přeboru všestrannosti v Praze nám končí v 16:00 a teď společně na hlavní nádraží na vlak. Cesta vlakem utíkala poměrně rychle a  před 20:00 hodinou jsme byli zpět v Sušici. Někteří si myslí, že přebor ČOS je něco jednoduchého, ale mít v jeden den gymnastiku a atletiku zároveň sebere spousty sil a je to náročné i na psychiku. Za zmíňku stojí ještě povědět, že Přeboru v Praze se celkem účastnilo v ženských kategorií ve kterých jsme měli zastoupení celkem 106 cvičenek a děvčata předvedla krásný výkon. K vyzdvižení si zaslouží třeba Lucka Vrbová, která se umístila ve šplhu na 4 místě, kdy jí medaile utekla o pouhých 0,02s. I takový je sport. Poté je třeba zmínit krásné umístění v plavání Kristýny Netalové, která na těchto závodech byla vůbec poprvé, kdy se v plavání mezi dorostenkami umístila na 10 místě z 34 závodnic. Svou chválu si také zaslouží Anička Petříková, která do těchto závodů byla pomalu dotlačena a také to zvládla bravurně, ale i ostatní děvčata podala neskutečné výkony a za to jim velké díky.

Cvičení v Sokole jsme ukončili již na začátku června. Poslední cvičební hodina proběhla vyjížďkou na koních v Divišově.