Stanování 2023

26.05.2023

Letošní stanování proběhne v rekreačním a sportovním areálu Žihobce. Sraz bude u sportovní haly, kde pravidelně cvičíme nejpozději do 11:20. Zde od účastníků převezmeme kufry, tašky, stany a vybereme účastnický poplatek. Následně účastníci s doprovodem odejdou směr nábřeží kde nasednou na linkový autobus, který je následně dopraví do Žihobec. Tašky účastníků budou naloženy do dodávky a odvezeny na místo určení.

Doprovod po dobu stanování budou zajišťovat 2-3 cvičitelé. Areál se nachází fotbalovém hřišti, TJ Žihobce, kde je možnost postavení stanů. Vaše děti se rozhodně nudit nebudou. Budou si zde moci zahrát tenis, ping-pong, volejbal nebo různé sportovní aktivity. V areálu se nachází i vodní nádrž (koupaliště), které děti mohou bez poplatku využít. Na páteční program je postavení stanů a příprava ohniště pro přípravu večeře, rozdělení účastníků stanů do týmů a menší společenská hra. Na každý den je pro děti připravena soutěž. Ve večerních hodinách je pro děti připravena stezka odvahy v areálu, takže nehrozí ztráta dítěte.Před ukončením stanování proběhne vyhlášení soutěže, které družstvo umístilo nejlépe. Poté proběhne rozebrání stanoviště a společný odchod na autobus směr Sušice. Děti dopravíme opět ke sportovní hale, kde cvičíme. Zde následně bude možnost si děti vyzvednout a zároveň si zde vyzvednout i stany a kufry, které měli sebou.

Celkovou částku jsme s ohledem na zvyšování cen za potraviny zvedli na částku 700,- Kč. Z této částky bude dětem zaplacena cesta autobusovou dopravou do Žihobec i zpět, potraviny, pití i aktivity uvnitř tábora jak jsem se již zmiňoval o tenisu. Není potřeba, aby děti u sebe měli nějakou větší finanční částku.

Mobil a tablet dětem nezakazujeme, ale nebereme za něj odpovědnost v případě ztráty či rozbití.