župní plavecké závody

10.11.2022

Je sobotní chladné ráno a u Sušického bazénu je poměrně rušno. Sokolové zde dneska mají župní závody. První ve cvičebním roce 2022/2023. Je jasné počasí, sice poměrně chladno, ale i přesto nebrání nic tomu uskutečnit zde závody. Sraz účastníků byl stanoven na 8:15. Pomalu se sjíždějí Sokolové z Janovic, Přeštic, Domažlic. Velmi si naše závody oblíbili Sokolové ze Strážova a letos poprvé u nás též byli i z Běšin. Po přihlášení všech účastníků, nebrání nic tomu aby jsme mohli zahájit přebor v plavání. Hned na úvod nás překvapila hojná účast závodníků. Celkový počet se nakonec zastavil na 87 soutěžících v různém věkovém uskupení od předškolních dětí až po muže a ženy.

Největší obsazení závodníků měla samozřejmě naše jednota. Byla by ostuda, když už se závody konají tak zvaně na naší půdě, aby jsme neměli obsazení závodníky. Celkem za naší jednotu závodilo 22 závodníků/ závodnic. Další početnou skupinou byli Sokolové z Janovic.

Závody probíhaly následovně. Jelikož se soutěžilo i ve sjezdu tobogánu, tak chlapská skupina byla vyslaná na sjezd tobogánu a děvčata a předškoláci šli prozatím plavat. Po zaplavání poslední skupiny děvčat, se skupiny otočili a chlapci si šli zazávodit do bazénu. Závody úspěšně skončili okolo 11:00 hodiny. Teď většina práce byla na rozhodčích kdy teď zasedli a vyhodnocovali výsledné časy soutěžících, abychom vyhlásili vítěze. Diplomy a výsledky byly hotovy během 15 minut a nic nebránilo přejít k vyhlášení výsledků.

Na závěr župní náčelnice poděkovala trenérům z jednot a pozvala je na cvičitelský sraz do Přeštic. Náčelník též poděkoval za hojnou účast, poděkoval i náčelnici za výpomoc a připomněl župní závody v Klatovech, které by měli proběhnout v přelomu února, března

výsledková listina ze závodů