Župní přebor v plavání

22.02.2022

Je sobota dne 19. února přesně týden po gymnastických závodech v Sušici a naší jednotu čekají další závody, tentokráte župní závody v plavání. Na poslední chvíli nebylo jasné, jestli župní závody proběhnou z důvodu omezení účastníků. Toto omezení na poslední chvíli bylo vládou ČR zrušeno tak jsme mohli bez problémů odjet. Sraz závodníků byl klasicky před budovou sokolovny. Celkem z naší jednoty odjíždělo na závody v plavání 16 závodníků. Naše jednota společně s Tělocvičnou jednotou Janovice nad Úhlavou byla nejpočetnější ze všech jednot, které se těchto závodů účastnili.

Zahájení závodů bylo až v 10:30. Závodilo se podle vypsaných kategorií od mladšího žactva až po starší žactvo, dokonce závodila i jedna žena z Klatovské jednoty. Po závodech proběhla soutěž ve štafetě, kde naše jednota získala první místo.

Během dvou hodin se stihlo odzávodit a ve 12:15 se vyhlásili vítězové, kteří byli odměněni medailemi a diplomy.